Felelős Gasztrohős Foglalkozás

2023. április 24-én iskolánk négy osztálya, több, mint száz tanuló lehetőséget kapott arra, hogy a Felelős Gasztrohős Alapítvány által tartott foglalkozáson részt vegyen. A foglalkozást a PontVelem Kft. szervezte, a használt sütőolaj gyűjtőverseny első helyezéséért többek között ezt is nyertük.

A diákok megtudhatták, mennyi utat tesznek meg a gyümölcsök, míg a hazai boltokba kerülnek, hogyan lehet menüsort összeállítani idényzöldségekből és -gyümölcsökből, hazánkban termesztett magvakkal ismerkedtek. Készíthettek újrafelhasználható zsákokat bevásárláshoz saját elképzelésük alapján.

Reméljük, ezáltal sikerült sok hasznos új ismereteket is szerezniük a tanulóknak és emellett a kreativitásukat a fenntarthatósággal összekapcsolni.