Március 21. AZ ERDŐK NEMZETKÖZI NAPJA

Ide írhatsz...

Ennek alkalmából iskolánk sikeresen pályázott az Iskolában az Erdő Programra, amelynek keretében a minősített Erdészeti Erdei Iskolák erdőpedagógusai magyarországi köznevelési intézményekbe látogatnak el, ahol az erdők és fenntarthatóság témakörében tartanak foglalkozást a gyerekeknek a környezeti nevelést játékos ismeretszerzéssel segítve. Nagy örömünkre iskolánkba Tölgyesi Gergő, az Egererdő Zrt. munkatársa látogatott el, aki iskolánk egykori tanulója. A gyerekek érdekes ismereteket szerezhettek az erdő életéről, a víz- és anyagforgalomról, az erdőben lévő élőlények közötti kapcsolatokról. Megbeszélték, mi a helyes és helytelen viselkedés az erdőben, miért jó és érdemes az erdőbe kirándulni. A foglalkozás kapcsán a helyes vízhasználat is szóba került, így kapcsolódva a VÍZ VILÁGNAPJÁhoz is. Az ismereteket játékos formában gyakorolták gyönyörű oktatótáblákkal. Iskolánk ajándékokban is részesült, amit ezúton is köszönünk szépen! Reméljük, lesz máskor is alkalmunk pályázni, hogy még több gyerekhez jusson el a program.