Pályázat hátrányos helyzetű tanulóink számára

2022.01.28

Az Ózdi Ifjúságért Alapítvány és a Vasvár Úti Általános Iskola a 2021/2022. tanév második félévében ösztöndíj pályázatot hirdet.

A pályázat célja, hogy a hátrányos/halmozottan hátrányos helyzetű tanulók jó tanulmányi eredményeit anyagi elismerésben részesítse.

1. Az egyéni pályázaton részt vehet minden felső tagozaton tanuló diák, aki megfelel a következő követelményeknek:

• hátrányos/halmozottan hátrányos helyzetű
  •  tanév második félévében magatartása példás (5), szorgalma legalább jó (4) rendű
  • átlageredménye legalább 4,00.

A támogatás teljes összege 75.000 Forint, amely öt tanulónak adható, egyenként 15.000-15.000 Forint értékben.

2. A pályázat másik eleme egy felső tagozatos osztályközösség számára elérhető 65. 000 Forintos támogatás, amely osztálykirándulásra vagy egyéb közösségi rendezvényre használható fel.

A támogatást az Ökoiskola programban legszorgalmasabb, legtevékenyebben dolgozó osztály nyerheti el.

A pályázók támogatásának teljes összegét az Ózdi Ifjúságért Alapítvány biztosítja, a teljes összege 140.000 Ft. A támogatások odaítéléséről az év végi tantestületi értekezleten az iskola vezetősége és tantestülete dönt.

Ózd, 2022. 01. 27.
Ózdi Ifjúságért Alapítvány és az iskola vezetősége